PGNiG chce bardziej elastycznej taryfy na gaz


Według rozmawiającego z „Dziennikiem Gazetą Prawną” Sławomirem Hincem, wiceprezesem ds. finansowych PGNiG, spółka powinna mieć możliwość poruszania się w pewnym obszarze cen w stosunku do oczekiwań odbiorców.

– Plany obecnego rządu mają na celu nie tyle podniesienie pozycji Polski w rankingach konkurencyjności, co faktyczne ułatwienie prowadzenia biznesu w naszym kraju – powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld podczas konferencji prasowej prezentującej V Raport Banku Światowego „Doing Business 2008”. Spotkanie odbyło się 3 lipca br. w Warszawie. W lipcu wody światowego oceanu były najcieplejsze od 130 lat, a więc odkąd zaczęto mierzyć ich temperaturę. Rzeczywistość może różnić się od tego, co wydaje się być niemal pewne. Dotyczy to m.in. zapewnień składanych przez producentów samochodów, paliw oraz materiałów eksploatacyjnych. W niektóre z nich po prostu nie warto wierzyć.Apple, wbrew zapewnieniem Steve’a Jobsa, zaczęło kontynuować aktywne promowanie HTML5. Koncern uruchomił podstronę internetową, na której prezentuje zalety standardu. "Wenecja" - najnowszy film Jana Jakub Kolskiego - trafi do kin już 11 czerwca. W obrazie zobaczymy m.in. Magdaleną Cielecką i Agnieszkę Grochowską. Wskaźnik Rynku Pracy informujący o trendach na rynku pozostał w lutym na stabilnym poziomie - podał instytut BIEC.

Gazprom dał Rumunii zniżkę na swój gaz - napisała "Rzeczpospolita".

W piątek Sejm wybierze dwóch członków Rady Polityki Pieniężnej. Wczoraj sejmowa komisja finansów publicznych przesłuchiwała czterech kandydatów Podatnicy, którym urzędy skarbowe nie pozwoliły na złożenie korekty deklaracji podatkowej VAT, liczą na korzystny wyrok Trybunału Konstytucyjnego. TK zbada, czy można było pozbawić prawa do korekty firmy kontrolowane przez urzędy skarbowe.

Włoski koncern motoryzacyjny Fiat ogłosił w środę, że jego straty w I kwartale wyniosły 21 mln euro. Oznacza to, że samochodowy gigant powoli poprawia swoją sytuację - w analogicznym okresie rok temu jego strata wyniosła 411 mln euro. W czasie zimowych ferii, urzędy kontroli skarbowej przeprowadziły akcję sprawdzającą ewidencjonowanie obrotów na kasach fiskalnych i wydawanie paragonów w miejscowościach turystycznych i miejscach oferujących usługi związane ... Pakiet klimatyczny, solidarność energetyczna Unii Europejskiej oraz ich wpływ na polski sektor energetyczny to główne tematy dyskusji z udziałem wiceminister gospodarki Joanny Strzelec-Łobodzińskiej podczas sesji inauguracyjnej Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2009. Debata odbyła się 15 kwietnia br. w gmachu Akademii Muzycznej w Katowicach.Jolanta Bruzi-Tomczak, Joanna Żelazna. Gdynia Pozwolenie na budowę drugiej toruńskiej przeprawy przez Wisłę stało się faktem. Dokument trafi na biurko prezydenta miasta w przyszłym tygodniu. Tymczasem osiem firm wystartowało w przetargu na ... Wyjazdy do pracy do krajów UE, wstyd przed ujawnianiem kłopotów finansowych i nieporadność w kontaktach z urzędami to czynniki wpływające na spadek zainteresowania dodatkami. Raport NIK dotyczy wypłaty dodatków w 34 gminach w latach 2006-2008.

PGNiG wyemituje obligacje na ok. 3 mld zł


PGNiG wyemituje w I poł. 2009 roku obligacje dla polskich banków na kwotę ok. 3 mld zł, które zostaną wykorzystane głównie do spłaty linii kredytowej, poinformowała spółka w poniedziałek. Planowana na drugie półrocze emisja euroobligacji sfinansuje częściowo inwestycje planowane na ok. 5 mld zł w 2010 roku.

Grecja koniem trojańskim strefy euro. Wciąż nie koniec zagrożenia


Grecja dostanie unijną pomoc, wspólna waluta nie upadnie. Nie tym razem. Ale dopóki Unia nie zajmie się przyczynami kryzysu, pożary w strefie euro będą wybuchały na nowo

Rekordowy zysk polskiego Fiata


W zeszłym roku Fiata Auto Poland zarobił na czysto 820,4 mln zł, ponad dwa i pół razy więcej niż w 2008 r.

Podatek od nieruchomości a optymalizacja podatkowa


W okresie pojawiających się trudności finansowych u wielu przedsiębiorców podejmowane są działania mające na celu ograniczenie wydatków. W związku z tym, że oszczędności szukane są również poprzez optymalizację zobowiązań podatkowych, tym bardziej aktualny staje się problem związany z zastosowaniem, w stosunku do przedsiębiorców, wyższych (w porównaniu z pozostałymi podatnikami) stawek podatku od nieruchomości.

Jeżeli w swojej firmie przechowujesz odpady niebezpieczne, powinieneś zadbać o to, żeby wszelkie odpady niebezpieczne były przechowywane w odpowiednich warunkach. Szczególnie powinieneś zwrócić uwagę na to, czy posiadasz odpowiednie pojemniki na

odpady niebezpieczne

, bowiem tylko wówczas masz pewność, że odpady niebezpieczne nie przedostaną się do środowiska. Szczególnie jest to ważne, jeśli jest mowa o transporcie odpadów niebezpiecznych, który powinien być organizowany jedynie przez firmy wyspecjalizowane w transporcie odpadów niebezpiecznych.

GUS: nowe zamówienia w przemyśle w IX 2009 spadły o 19,2 proc. rdr


Nowe zamówienia w przemyśle w Polsce spadły we wrześniu 2009 roku w ujęciu rdr o 19,2 proc., po spadku o 32,3 proc. w sierpniu 2009 roku - podał w piątek GUS.

Petru: Potrzebny jest plan wychodzenia z deficytu


Główny ekonomista BRE Banku Ryszard Petru powiedział PAP, że ważniejszy od samej wysokości przyszłorocznego deficytu budżetowego, jest plan ograniczania go w kolejnych latach.

Ruszył kolejny strajk personelu British Airways


Od odwołania 29 lotów z Londynu rozpoczął się w sobotę rano czterodniowy strajk personelu pokładowego linii lotniczych British Airways. Brytyjski przewoźnik zapewnia jednak, że obędzie się bez poważnych zakłóceń w harmonogramie przelotów.

Na otwarciu WIG stracił 0.738%


Jak w prosty sposób dodać koloru i smaku do swojego menu\\\\\\\? Postaw na warzywa, które nasycą kolorem i smakiem nawet te najprostsze posiłki. Na początek pokoloruj swoje kanapki ogórkami kanapkowymi Łabimex i przekonaj się jak wiele można zmienić za pomocą plasterka smakowitego ogórka!

czytaj dalej

PEP miało 10,54 mln zł zysku netto w I kw. 2010 r., spadek o 56,2% r/r


Na kończącym się w środę posiedzeniu Fed nie zmienił stóp procentowych i powtórzył, że zostaną one utrzymane na bliskim zera poziomie przez dłuższy czas, ponieważ inflacja jest niska, a poziom bezrobocia wciąż wysoki. Poinformował też, że -aktywność ekonomiczna jest coraz większa, a sytuacja na rynku pracy zaczyna się poprawiać

Nouriel Roubini: Amerykańska recesja jeszcze się nie skończyła


Dokąd zmierza amerykańska i światowa gospodarka? W ubiegłym roku w debacie brały udział dwie strony. Przedstawiciele jednego obozu uważali, że przebieg recesji w Stanach Zjednoczonych będzie miał kształt litery v - a zatem będzie ona krótkotrwała i płytka. Potrwa tylko osiem miesięcy, podobnie jak poprzednie dwie recesje w latach 1990-91 i w roku 2001, a świat uniezależni się od amerykańskiego spadku.

KGHM nie jest zainteresowany odkrywką


Zarząd KGHM podjął decyzję o wycofaniu się z przeprowadzania analiz możliwości zagospodarowania zasobów węgla brunatnego położonego w regionie legnickim.

Analityk: BP został miesiąc do ogłoszenia niewypłacalności


- Mają jeszcze około miesiąca, zanim skorzystają z rozdziału 11 Kodeksu Upadłościowego. Skończą im się pieniądze na wszystkie te zasądzone odszkodowania, oczyszczanie morza i inne wydatki - powiedział Matt Simmons, ekspert branży paliwowej.

ABB przejmuje Ventyx za ponad miliard dolarów


Szwajcarski międzynarodowy koncern ABB przejmie za ponad miliard dolarów amerykańską firmę Ventyx produkującą oprogramowanie. Analitycy wskazują, że dla ABB to dobra transakcja, która zwiększy jej udziały w szybko rozwijającym się rynku zarządzania energią odnawialną

Obserwacje ornitologiczne na litewskim odcinku mostu energetycznego Polska-Litwa


W dniach 7-8 kwietnia 2010 roku odbyła się wiosenna obserwacja ptaków migrujących w okolicach Parku regionalnego Meteliai oraz Rezerwatu biosfery Žuvintas na Litwie. pomimo, iż trasa planowanej napowietrznej linii przesyłowej 400 kV Alytus - granica litewsko-polska nie będzie przekraczała żadnego z tych obszarów, dobre rozpoznanie ptaków migrujących w okolicy potrzebne jest dla oceny oddziaływania tej inwestycji na środowisko.

Fiskus coraz bardziej skuteczny. Wykrył więcej nieprawidłowości


Nieprawidłowości na kwotę 2,4 mld zł wykryli w 2009 r. kontrolerzy skarbowi. To aż o 42 proc. więcej niż rok wcześniej.

Patrioty (elementy) dotarły do Morąga


Spółka PKP Cargo jest przewoźnikiem po stronie polskiej i realizuje przewozy elementów rakiet Patriot na zlecenie U.S. Forces oraz DB Schenker Rail Deutschland A.G. Pierwszy przejazd ...

UE. Lewandowski: dodatkowe 633 mln euro dla Polski


Budowa niemieckiego odcinka Gazociągu Północnego rozpoczęła się w czwartek w Lubminie niedaleko Greifswaldu - poinformowało konsorcjum Nord Stream. Na razie ruszyły prace konstrukcyjne na lądzie.

Jak podejmować trafne decyzje biznesowe?


Sukces w biznesie zależy przede wszystkim od jakości decyzji podejmowanych przez kierownictwo firmy i efektywności ich wdrażania, co z kolei jest uzależnione od liderów, ich zdolności przywódczych i komunikacyjnych oraz umiejętności motywowania pracowników i wywierania na nich wpływu.

W Jarosławiu powstało Centrum Serwisowe Maszyn


Na terenie Huty Szkła w Jarosławiu (Podkarpackie) utworzone zostało Centrum Serwisowe Maszyn. Koszt tej inwestycji, dzięki której pracę znalazło 25 osób, wynosi około 5 mln zł.

Kotecki: wzrost PKB w trzecim kwartale wyższy niż w drugim


Szwedzka prasa dotarła do dokumentu opisującego plany rozwoju Saaba do 2016 roku.

Oferta naszego sklepu dla plastyków obejmuje takie produkty jak krosna malarskie oraz płótno malarskie. W naszym sklepie dla plastyków możesz zamówić krosna malarskie w dowolnym rozmiarze. Każde płótno malarskie jest odpowiednio zabezpieczone na czas transportu, a po odpakowaniu wszystkie krosna malarskie są gotowe do wykorzystania. Na naszej stronie internetowej sprawdzisz z jakich materiałów produkujemy krosna malarskie oraz płótno malarskie. Jeśli chcesz zamówić krosna malarskie w nietypowym wielkoformatowym rozmiarze wystarczy, że skontaktujesz się z naszą firmą.