Serce prawie jak dzwon


Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku i Instytutu Kardiologii w Warszawie sprawdzili, czemu zawdzięczamy cud zdrowotny nad Wisłą. Rocznie z powodu problemów kardiologicznych umiera u nas o 26 tys. osób mniej niż 20 lat temu - pisze "Rzeczpospolita".

Wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Lewica Tomasz Kamiński uważa, że zagrożeniem dla SLD może być sytuacja, w której w wyborach prezydenckich, obok kandydata wyłonionego przez Sojusz, wystartuje Włodzimierz Cimoszewicz. Po tym, jak podczas autorskiego przeglądu prasy w TVP2 padły słowa, że p.o prezesa TVP "był neofaszystą", redakcja "Pytania na śniadanie" wycofuje się z tego punktu programu. Oficjalnie szefowa audycji zaprzecza, by taki był powód. Nie będzie rozmowy Donalda Tuska z Julią Tymoszenko - premier Ukrainy skróciła swoją wizytę w Polsce. Nie podała powodów.Pełniący funkcję prezydenta Łodzi Tomasz Sadzyński rozpoczął we wtorek urzędowanie. Sadzyński ma kierować miastem do jesiennych wyborów samorządowych. Szwedzka prokuratura poinformowała w komunikacie, że w sprawie kradzieży napisu "Arbeit macht frei" z hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau polskim śledczym pomoże komórka prokuratury ds. bezpieczeństwa i zwalczania terroryzmu. Były poseł PiS Tomasz Markowski ma zwrócić Kancelarii Sejmu 138 tys. zł wraz z odsetkami za nienależnie pobrane ryczałty na mieszkanie w Warszawie dla parlamentarzystów spoza stolicy - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie.

- Donald Tusk rezygnuje z walki o fotel prezydenta, nowym kandydatem na tę funkcję jest marszałek Sejmu Bronisław Komorowski - sensacyjnie donosi "Polska". Te informacje dementuje Paweł Graś, urzędujący jeszcze rzecznik rządu.

Mówiłem już, jestem katolikiem i z powodów kampanii wyborczej nie zmieniam swojego wyznania - stwierdził kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński, pytany czy poparłby in vitro. Ta metoda leczenia bezpłodności jest jednym z warunków ewentualnego poparcia ze strony szefa SLD Grzegorza Napieralskiego. Prezes PiS powiedział "nie" także innym postulatom lewicy: Karcie Praw Podstawowych i parytetom w polityce. Jak zapowiadali, tak zrobili: klub PiS ponownie zgłosił kandydatury Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna do komisji hazardowej. Miał na to czas do 22.00. PO wcześniej stwierdziła kategorycznie, że na powrót Wassermana się nie zgadza. O uzupełnieniu składu komisji zdecyduje Sejm w piątek.

"Dziennik Polski": Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego poda dzisiaj do publicznej wiadomości dane, dotyczące uczestnictwa w niedzielnych praktykach religijnych w ub. roku. Gazeta dotarła do tych informacji wcześniej. Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze w jednym z domów w Dęblinie przy ulicy Polnej 72 (woj. lubelskie, powiat rycki). Gdyby wybory prezydenckie odbywały się pod koniec listopada, Donald Tusk mógłby liczyć na poparcie 30 proc. badanych - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".Sześć osób zostało rannych w wyniku niedzielnego zderzenia volkswagena transportera z fordem escortem w Orzelcu Małym (Świętokrzyskie), na drodze krajowej nr 79 z Sandomierza do Krakowa - poinformowała Justyna Błaszczyk z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji. W ciągu najbliższych dwóch tygodni zarząd Platformy Obywatelskiej zdecyduje, w jaki sposób PO wybierze kandydata w wyborach prezydenckich - powiedział szef klubu PO Grzegorz Schetyna. Podkreślił, że wyłączną decyzją zarządu PO jest to, czy w partii odbędą się prawybory czy też nie. Katastrofa w Smoleńsku to dopełnienie strasznych ofiar wojny, ale jednocześnie wezwanie dla nas do budowania dobra wspólnego narodu - powiedział prymas Polski abp Henryk Muszyński, metropolita gnieźnieński.

Zbrodnia sprzed lat. Sąd Najwyższy uchylił wyrok


Sąd Najwyższy uchylił prawomocny wyrok uniewinniający Sławomira P. od zarzutu zabójstwa dwóch kobiet w Lublinie. Sąd Apelacyjny w Lublinie ma teraz zbadać, czy przyznając się w śledztwie do tego czynu P. - jak utrzymuje - nie miał "swobody wypowiedzi".

Kwiatkowski przepyta Kempę


- Beata Kempa będzie przez nas poproszona o uszczegółowienie informacji, bo ona może być informacją cenną dla prokuratorów - zadeklarował Krzysztof Kwiatkowski. Minister sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do wypowiedzi posłanki PiS, że sygnały o działaniach CBA ws. afery hazardowej doszły do rządzących na długo przed rozmową premiera z Mariuszem Kamińskim.

"Kancelaria Prezydenta dochowała wszelkich procedur"


Ze strony Kancelarii Prezydenta zostały zachowane wszelkie procedury oraz terminy związane z udziałem polskiej delegacji w obchodach 70-lecia zbrodni katyńskiej - zapewnił w oświadczeniu wiceszef Kancelarii Jacek Sasin.

Nożwnicy z Łodzi już w areszcie


Dwaj młodzi mężczyźni, którzy obrabowali i poważnie ranili nożem cztery osoby, w tym jedną śmiertelnie, trafili do aresztu. Obaj podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Jednemu z zatrzymanych grozi dożywocie, drugi może spędzić w więzieniu nawet 12 lat. Natomiast w Policach (zachodnipomorskie) w ręce policji wpadł mężczyzna, który pod koniec września zastraszył nożem nastolatka i ukradł mu telefon.

Spotkania Filmowe - na temat produkcji dla dzieci


Jakiego rodzaju filmowe historie najbardziej interesują widza dziecięcego i nastoletniego oraz jak skuteczniej wspierać produkcję filmów dla dzieci - o tym m.in. mówić będą uczestnicy Polsko-Włoskich Spotkań Filmowych, które potrwają w Warszawie od 1 do 7 marca.

Napieralski: nie chcę się babrać w teczkach


- W nadchodzących wyborach między PiS i PO wcale nie ścierają się różne racje. Bo między tymi partiami nie ma wielkich różnic - twierdzi Grzegorz Napieralski w Polskim Radiu.

Pijana kobieta wiozła dwójkę małych dzieci


Do dwóch lat więzienia grozi nieodpowiedzialnej kobiecie, która po pijanemu wiozła samochodem dwoje małych dzieci. 32-letnia mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego miała 1,6 promila alkoholu w organizmie.

PiS zaapeluje do prezydenta o kandydowanie


Kongres Prawa i Sprawiedliwości w niedzielę ma przyjąć uchwałę w sprawie poparcia Lecha Kaczyńskiego w tegorocznych wyborach prezydenckich. Jak wynika z informacji PAP ze źródeł zbliżonych do kierownictwa partii, PiS zaapeluje do prezydenta o kandydowanie.

Rosjanie proponowali inne lotnisko


"Gazeta Wyborcza": Rosjanie ostrzegali podczas przygotowań do wizyty, o słabym wyposażeniu technicznym lotniska w Smoleńsku i proponowali oddalony o 250 km port w Briańsku - ujawnia gazeta.

Sąd: Oświadczenie lustracyjne Komorowskiego prawdziwe


Kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski złożył prawdziwe oświadczenie lustracyjne - orzekł Sąd Okręgowy.

Kluczowa decyzja ws. debaty w PO; "wszystko jasne"


- Już wszystko jasne, debata odbędzie się w niedziele o godzinie 13 w Warszawie. Chcielibyśmy, by była ona w bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego - mówił w "Sygnałach dnia" w Polskim Radiu szef klubu Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna.

Dyscyplinarka dla strażników. Nie dopilnowali więźnia


Wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariuszy aresztu w Krasnymstawie. Ciąży na nich zarzut niedopilnowania więźnia, Radosława K., który w zeszłym tygodniu powiesił się w celi. Kilka dni wcześniej mężczyzna pijany staranował grupę dzieci.

Świętokrzyskie dostanie 41 mln zł z UE


Ponad 90 mln zł zainwestowanych zostanie do 2013 r. w sferę dziedzictwa kulturowego, turystyki i sportu w regionie świętokrzyskim. Zarząd województwa podpisał w środę w Kielcach 26 wstępnych umów o dofinansowaniu realizacji przedsięwzięć kwotą 41 mln zł z UE.

Premier i jego drużyna mają nadal rządzić


Na półmetku swojej kadencji gabinet Donalda Tuska jest oceniany dużo lepiej niż poprzednie rządy - wynika z najnowszego sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Przerwany wał pod Płockiem. Ewakuacja; śmigłowce w akcji


Dzisiaj rano Wisła przerwała wał przeciwpowodziowy w miejscowości Świniary pod Płockiem. Ewakuacją obejmowanych jest 22 miejscowości w gminach Słubice i Gąbin na terenie powiatu płockiego oraz trzy w powiecie sochaczewskim. Sytuacja jest bardzo poważna.

Polityk PiS zachęca do głosowania na Sikorskiego. Oto dwa powody.


- Marzy mi się, by PO wybrała Radosława Sikorskiego. Dlaczego? Z dwóch powodów – po pierwsze, z nim łatwiej byłoby nam wygrać. Po drugie, gdyby to się nie udało, to Sikorski jako nowy prezydent na pewno uderzyłby w Tuska i podzielił Platformę - pisze na blogu w Onet.pl europoseł PiS Marek Migalski.

Zmarł kolejny pacjent z wirusem A/H1N1


W łódzkim szpitalu MSWiA zmarł 48-letni mężczyzna, u którego wykryto wirusa AH1N1 - informuje TVN24. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci mężczyzny. Ostateczną przyczynę zgonu wyjaśni sekcja zwłok.

"Niech się koledzy z opozycji nie boją, dojdziemy do prawdy"


Jesteśmy zdeterminowani, by wyjaśnić aferę hazardową. Chcemy, by w komisji śledczej dominowała chęć dojścia do prawdy, a nie polityka - przekonywał w TVN24 Waldy Dzikowski z PO, odpierając zarzuty PiS, że przez cztery miesiące - jak chce PO - nie da zbadać całej sprawy. - Platforma już wie, jakie będą końcowe ustalenia komisji hazardowej - ripostował Adam Bielan.

Komisja sejmowa o Programie Rozwoju Oświaty Polonijnej


Finansowanie i działanie polskich szkół za granicą oraz podstawa programowa i certyfikaty znajomości języka polskiego - to główne kwestie poruszane w Programie Rozwoju Oświaty Polonijnej na lata 2009-2011, przedstawionym przez minister edukacji Katarzynę Hall podczas posiedzenia połączonych komisji sejmowych.

Polski Kościół szykuje zbiorową beatyfikację


Dziennik Polski": Kościół w Polsce przygotowuje się do zbiorowego procesu beatyfikacyjnego ofiar komunizmu.

Oferta naszego sklepu dla plastyków obejmuje takie produkty jak krosna malarskie oraz płótno malarskie. W naszym sklepie dla plastyków możesz zamówić krosna malarskie w dowolnym rozmiarze. Każde płótno malarskie jest odpowiednio zabezpieczone na czas transportu, a po odpakowaniu wszystkie krosna malarskie są gotowe do wykorzystania. Na naszej stronie internetowej sprawdzisz z jakich materiałów produkujemy krosna malarskie oraz płótno malarskie. Jeśli chcesz zamówić krosna malarskie w nietypowym wielkoformatowym rozmiarze wystarczy, że skontaktujesz się z naszą firmą.