Premier Słowenii skarży się na swe "głodowe" zarobki


Premier Słowenii Borut Pahor powiedział w piątek studentom, że nie jest w stanie wyżyć ze swych poborów i musi sięgać po oszczędności, żeby związać koniec z końcem. Szef słoweńskiego rządu zarabia 3 tysiące euro miesięcznie.

Po lepszych od oczekiwanych raportach Wells Fargo, Morgan Stanley i Yahoo notowania w USA zaczęły się od zwyżek, wspomagając GPW w doskonałym finiszu na drodze do nowego szczytu. Podpisanie umowy pomiędzy koncernem General Motors a konsorcjum Magna i rosyjskim Sbierbankiem dotyczącej sprzedaży większości udziałów w spółce motoryzacyjnej Opel planowane jest na najbliższy czwartek - podaje we wtorek niemiecki dziennik "Handelsblatt". Spółka Optimus miała 2,03 mln zł jednostkowej straty netto w I poł. 2009 roku wobec 0,04 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie w piątek.Rzeźba Amedeo Modiglianiego (1884-1920) "Głowa" osiągnęła 43,18 mln euro na poniedziałkowej aukcji w domu Christie's w Paryżu. To rekordowa cena za dzieło tego artysty, powszechnie znanego jako malarz z Ecole de Paris (szkoły paryskiej). Produkt Krajowy Brutto Niemiec wzrośnie w 2010 r. o 1,5 proc., a w 2011 o 1,4 proc. - oceniają czołowe niemieckie instytuty w opublikowanej w czwartek półrocznej prognozie. W obliczu zmieniającego się klimatu i nieszczęść, które zwykle chodzą parami, pamiętajmy o naszym bezpieczeństwie i bezpieczeństwie swojej firmy. Ubezpieczmy się, nawet jeśli twierdzimy, że jesteśmy w czepku urodzeni.

Komisja Nadzoru Finansowego ocenia, że pomimo silnego pogorszenia dochodowości, sytuacja sektora bankowego w I półroczu pozostawała stabilna, a średniookresowe perspektywy sektora bankowego nie wskazują powodów do obaw.

"Rzeczpospolita" dotarła do wyników największych w historii badań przeprowadzonych wśród aż 100 tys. niepełnosprawnych z całej Polski. Mówią one, że zaledwie co czwarty podejmuje pracę. Bank Handlowy liczy na poprawę w kolejnych kwartałach wskaźnika kosztów do dochodów i podtrzymuje plan obniżki tego wskaźnika do około 50 proc. pod koniec 2010 roku - poinformował Sławomir Sikora, prezes banku.

Za dwa lata na polskie tory wyruszą nadwiślańskie TGV - pisze dziennik "Polska". Polskie Linie Kolejowe podpisały właśnie umowę, która pozwoli na wprowadzenie specjalnego systemu sterowania pociągami, który umożliwi osiąganie wysokich prędkości. Przetarg na ten system wygrało austriacko-polskie konsorcjum Thales Rail Signalling Solutions. Chiny odzyskały ponad 94 mld juanów (13,6 mld dolarów) ze sprzeniewierzonych w zeszłym roku funduszy publicznych - poinformował w środę szef chińskiego narodowego biura audytu. Akcje włoskiego Fiata zwyżkowały w czwartek bardziej niż cały sektor motoryzacyjny, bo analitycy uznali jego pięcioletni plan w sprawie Chryslera za agresywny i potencjalnie ryzykowny, ale rokujący szanse powodzenia.Kryzys jest pojęciem, które od dawna nieustannie gości w życiu społeczno-gospodarczym całego świata. Należy jednak pamiętać, że kryzys nie jest procesem nieskończonym, to stan przejściowy. Kobiety nadal nie są wystarczająco reprezentowane na wysokich stanowiskach: mężczyźni stanowią 89 proc. członków zarządów notowanych na giełdzie firm w Europie. Tymczasem kobieta-szef poprawia wyniki firmy - wynika z raportu Komisji Europejskiej. Szykuje się redukcja etatów w fabryce Opla w Antwerpii. Jeszcze w tym roku w belgijskich zakładach pracę straci 2600 osób. Ale to nie koniec fali zwolnień w Europie przewidywanej przez amerykański koncern General Motors, do którego należy Opel. Trzeba będzie zwolnić dodatkowo ponad 5,5 tysiąca pracowników. Na razie nie wiadomo, gdzie nastąpią cięcia.

Kanadyjski inwestor przyznaje się do winy


Po prawie trzech latach spędzonych w więzieniu w Las Vegas w stanie Nevada w oczekiwaniu na proces, kanadyjski inwestor Alberto DoCouto, który oszukał inwestorów na ponad 26 milionów dolarów przy fikcyjnych projektach budowy kopalń, zgodził się przyznać do winy popełnienia oszustwa w handlu papierami wartościowymi.

Praktyka - szansa na karierę, szansa dla firmy


Zdobycie doświadczenia podczas praktyki zazwyczaj bywa pierwszym krokiem na ścieżce kariery zawodowej. To inwestycja w siebie, która może zaprocentować zdobyciem interesującej i dobrze płatnej pracy. Zysk może być obopólny - skorzystać może także pracodawca, który wie jak wykorzystać entuzjazm i zapał młodego człowieka.

Bank Światowy docenia Polskę


Bank Światowy podwyższył prognozę wzrostu PKB dla Polski w 2010 roku - z 2,2 proc. do 2,5-3 proc. - poinformował w czwartek dziennikarzy Kaspar Richter, starszy ekonomista Banku Światowego.

W Krakowie tanio nie wypoczniesz


Z miesiąca na miesiąc rosną ceny noclegów w stolicy Małopolski. Gdy cała Europa obniża stawki za hotele, w czerwcu pokój z widokiem na Wawel kosztował średnio 10 procent więcej, niż miesiąc wcześniej.

W naszej stałej ofercie znajdziesz worki na odpady medyczne oraz pojemniki na odpady innego pochodzenia. Nasze

worki na odpady medyczne

produkujemy z materiałów dopuszczonych przez prawo. Wszystkie produkowane przez nas worki na odpady medyczne wykonane są w kolorze czerwonym. Należy zaznaczyć, że wszystkie pojemniki na odpady medyczne powinny być oznaczone jedynie kolorem czerwonym.

Bardzo dobra sesja na Wall Street


Wszystkie indeksy wzrosły w poniedziałek w granicach 2 proc. po wiadomości o uzgodnieniu przez ministrów finansów grupy G20 kontynuowania pomocy dla światowej gospodarki.