Podwyżki w Banku Światowym i MFW wywołują krytykę


Zaciskanie pasa może stać się nową dewizą pracowników sektora publicznych w świecie rozwiniętym – starczy pomyśleć o obniżkach płac w Grecji, zwolnieniach w Niemczech czy reformie emerytalnej w Wlk. Brytanii.

W tym roku Fundusz Pracy ma dysponować rekordową kwotą ponad 14 miliardów złotych, chce wydać ponad 12 mld zł - pisze "Parkiet". Do 2013 r. każdy Europejczyk ma mieć dostęp do szerokopasmowego internetu, a do 2015 r. połowa będzie robić internetowe zakupy - zapowiada Komisja Europejska w ogłoszonej w środę Agendzie Cyfrowej, która ma przynieść informatyczną rewolucję w UE Dzisiejsza sesja upłynęła pod znakiem odreagowania na rynku złotego. Notowania EUR/PLN zwyżkowały chwilowo w okolice poziomu 3,9100, wartość ta powstrzymała jednak silniejszą deprecjację polskiej waluty.Francja nadal jest krajem o najlepszej jakości życia - wynika z rankingu dotyczącego emerytów żyjących za granicą, opublikowanego przez amerykańskie pismo "International Living". Analitycy DI BRE, w raporcie z 4 grudnia, obniżyli cenę docelową dla akcji Elektrobudowy do 169,3 zł z 170,8 zł, podtrzymując rekomendację "trzymaj". Podatnicy niejednokrotnie zmuszeni są do odstępowania od umów zawartych z nieuczciwymi kontrahentami, gdy nie wywiązują się oni ze swoich zobowiązań. Zazwyczaj przysługuje im również uprawnienie do żądania zapłaty kary umownej określonej w umowie.

Za nami bardzo udany tydzień dla notowań złotego. Pomimo słabych danych z USA na rynkach akcji utrzymują się dobre nastroje.

Ministerstwo Skarbu Państwa dopuściło do negocjacji o kupnie 52,7 proc. akcji Ruchu podmiot, który złożył ofertę wiążącą - poinformował PAP Maciej Wewiór, rzecznik resortu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wybór projektanta i wykonawcy budowy odcinka autostrady A1 o długości ok. 40 km, od Strykowa do węzła Tuszyn - poinformował rzecznik GDDKiA Marcin Hadaj.

Grecja nie planuje zwrócenia się o pomoc finansową do swoich europejskich sojuszników - poinformował w piątek minister finansów Grecji George Papaconstantinou w Net Television. The euro jumped against the dollar on Monday to the highest level since mid-March as European leaders provided long-sought details of a standby rescue package of loans for debt-burdened Greece. W 2009 roku grupa Alma Market miała 59,1 mln zł straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 16,4 mln zł zysku w 2008 roku. Czynniki negatywne oraz zdarzenia jednorazowe obniżyły wynik łącznie o 29,2 mln zł. W tym roku grupa chce wypracować zysk - podała spółka w skonsolidowanym raporcie rocznym.Na rachunku obrotów bieżących eurolandu deficyt we wrześniu 2009 wyniósł 5,4 mld euro wobec nadwyżki 0,6 mld euro miesiąc wcześniej, po korekcie - podał w środę Europejski Bank Centralny w komunikacie. Przedsiębiorcy w celu zintensyfikowania sprzedaży swoich produktów i usług podejmują działania, które można określić pojęciem sprzedaż premiowa W praktyce gdy sprzedawca towarów lub usług premiuje kupującego określoną nagrodą (upominkiem, bonusem) za dokonanie zakupów jest karany podatkiem. Zapasy ropy naftowej w USA spadły w ubiegłym tygodniu o 3,9 mln baryłek, czyli o 1,2 proc., do 326,68 mln baryłek - poinformował w środę amerykański Departament Energii (DoE).

Nie chcemy obstawiać. A część gier naruszała prawo


Afera hazardowa zaszkodziła nie tylko politykom, ale też samemu hazardowi. Niejaności wokół hazardu, a jeszcze bardziej podwyżka cen spowodowały znaczący spadek wpływów Totalizatora Sportowego. To nie jedyny kłopot: okazuje się, że wcześniej państwowy gigant łamał przepisy.

Grecki premier wzywa do zerwania z kolesiostwem


Grecja najgorsze jeżeli chodzi o kryzys finansowy ma już za sobą, ale ten przywalony długiem kraj musi zerwać z powszechną praktyką kolesiostwa i ograniczyć marnotrawstwo, by wyjść z zapaści jako silniejsze państwo, powiedział premier, George Papandreou.

Upadła spółka chce podbić rynek


Jeszcze niedawno wydawało się, że dni zakładu są policzone, dzisiaj jednak przed zarządzanymi przez syndyka Krośnieńskimi Hutami Szkła pojawiły się perspektywy rozwoju - ocenia "Nasz Dziennik".

Potężne odszkodowanie za udział w konkursie


Ława przysięgłych z Sacramento przyznała 16 milionów dolarów odszkodowania rodzinie kobiety, która zmarła po wypiciu zbyt dużej ilości wody. Kobieta brała udział w konkursie radiowym, w który do wygrania była konsola do gier.

Rostowski za a nawet przeciw


Według "Naszego Dziennika" rząd się zastanowi, czy nadal wspierać fuzję PKO BP z BZ WBK. Minister finansów Jacek Rostowski obawia się, że wydanie 10 miliardów złotych na zakup banku należącego do Irlandczyków ,spowoduje ograniczenie akcji kredytowej dla polskich przedsiębiorstw i zagrozi zapaścią gospodarczą.

Dlaczego warto rozważyć Chiny?


Według Allianz Global Investors, inwestorzy powinny wziąć pod uwagę Chiny przy alokacji aktywów. Obecnie alokacje w Chinach stanowią większa część alokacji w Azji i rynkach wschodzących. W nadchodzących latach, jak podaje Allianz Global Investors, Chiny mogą stać się potężną klasą aktywów dla inwestorów i być w stanie rozporządzać własnym portfelem inwestycyjnym.

Erste obniżył rekomendację dla CEDC


Analitycy Erste w raporcie z 12 marca obniżyli rekomendację CEDC do "redukuj" z "trzymaj" poprzednio. Cena docelowa akcji spółki została ustalona na 33 USD.

Amerykanie chwalą się zakupami w sieci


Amerykanie korzystający z internetu mogą na bieżąco informować o swoich zakupach, dzięki nowemu portalowi społecznościowemu Blippy, podobnemu do Twittera.

Dalsze spadki na Wall Street


Piątek przyniósł dalsze spadki na Wall Street chociaż już nie tak duże jak w czwartek. Wszystkie indeksy straciły w granicach 1,3 - 2,3 proc. Wśród inwestorów panowała nadał nerwowa atmosfera bowiem wszyscy pamiętali paniczną wyprzedaż dzień wcześniej.

GM odzyskuje pełną kontrolę nad Oplem


Amerykański koncern General Motors spłaci we wtorek ostatnią ratę kredytu pomostowego, udzielonego latem spółce Opel przez niemieckie władze - podał dziennik "Sueddeutsche Zeitung", powołując się na źródła w koncernie.

4,5 mld zł - PZU dało giełdzie nawyższe obroty w historii


Udany debiut Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA na Giełdzie Papierów Wartościowych. Na otwarciu cena sprzedaży wyniosła 349 zł. To wzrost o 11,7 proc. w stosunku do ceny odniesienia (312,50 zł). Po godz. 13 obroty na akcjach PZU wyniosły już ponad 3,6 mld zł. Wszystkie obroty na GPW ustanowiły zaś rekord - 4,4 mld zł to najwyższe obroty w historii warszawskiej giełdy.

Bytom - kredyty na telefon


Przynajmniej 150 tysięcy złotych wyłudziły dwie kasjerki i kierowniczka poczty z Bytomia. Kobiety zostały zatrzymane przez policję.

UBS obniżył rekomendację dla ING Banku Śląskiego do "neutralnie"


UBS obniżył rekomendację dla ING Banku Śląskiego do "neutralnie" z "kupuj".

Inflacja w maju w dół


Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w maju wzrosły o 2,2 proc. w stosunku do maja 2009 roku, a w porównaniu z kwietniem wzrosły o 0,3 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny.

Dzień Wolności Podatkowej


Dziś Dzień Wolności Podatkowej - wyliczyło Centrum Adama Smitha. To symboliczny moment, w którym statystyczny Polak przestaje pracować na zapłacenie wszystkich podatków i zaczyna pracować na siebie.

W drugim tygodniu sierpnia żywność potaniała


W dniach 10-16 sierpnia spadły ceny wszystkich rodzajów zbóż, większości mięs oraz mleka w proszku - wynika z danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW.

MSP dopuściło jeden podmiot do negocjacji o kupnie Ruchu


- Ministerstwo Skarbu Państwa dopuściło do negocjacji o kupnie 52,7 proc. akcji Ruchu podmiot, który złożył ofertę wiążącą - poinformował PAP Maciej Wewiór, rzecznik resortu.

Polska nie spełnia żadnego kryterium konwergencji


Polska nie spełnia żadnego kryterium konwergencji, gdyż w październiku przestała wypełniać kryterium stóp procentowych - wynika z grudniowego numeru monitora konwergencji przygotowanego przez MF.

Netia rozważa zmianę partnera przy projekcie IPTV


- Netia, która planowała wraz z platformą n wprowadzać IPTV, rozważa zmianę partnera w tym projekcie - poinformował dziennikarzy Mirosław Godlewski, prezes telekomu.

Bruksela ma dopłacać do wczasów


Już niebawem dalekie podróże zagraniczne będą w zasięgu ręki niemal każdego obywatela Unii Europejskiej. To za sprawą prawdziwego przełomu w unijnym prawodawstwie - pisze "Polska The Times".

Oferta naszego sklepu dla plastyków obejmuje takie produkty jak krosna malarskie oraz płótno malarskie. W naszym sklepie dla plastyków możesz zamówić krosna malarskie w dowolnym rozmiarze. Każde płótno malarskie jest odpowiednio zabezpieczone na czas transportu, a po odpakowaniu wszystkie krosna malarskie są gotowe do wykorzystania. Na naszej stronie internetowej sprawdzisz z jakich materiałów produkujemy krosna malarskie oraz płótno malarskie. Jeśli chcesz zamówić krosna malarskie w nietypowym wielkoformatowym rozmiarze wystarczy, że skontaktujesz się z naszą firmą.