Dyski zewnętrzne WD My Book Elite z e-etykietą


Firma WD zaprezentowała nową serię dysków zewnętrznych - My Book Elite z konfigurowalnym wyświetlaczem, nazwanym przez producenta e-etykietą. Dane na elektronicznej etykiecie są czytelne nawet, gdy dysk jest odłączony, dzięki czemu można zidentyfikować zawartość dysku i uzyskać informację o wolnej przestrzeni.

Czym żyje świat. Przegląd prasy 18 sierpnia 2009 r. Indie przedstawiły konkluzje z postępowania antydumpingowego przeciwko przywozowi z UE i Chin niektórych związków chemicznych zawierających fosfor (certain phosphorous based chemical compounds). Partnerstwo Wschodnie, a w zakresie gospodarczym: bezpieczeństwo energetyczne, handel i konkurencyjność - znajdą się, według wicepremiera Waldemara Pawlaka, wśród priorytetów polskiej prezydencji w UE, która przypada w drugiej połowie 2011 r.W rozliczeniu PIT za 2009 rok deklaracje za pracowników mają wypełniać pracodawcy - pisze "Gazeta Prawna". Pracownik nie utraci jednak prawa do wspólnego rozliczenia z małżonkiem lub dzieckiem. Amanda jednym kliknięciem sprawdzi, co akurat robi jej szef, a Li obejrzy Casino Royale nawet podczas zakupów ze swoją dziewczyną. Takie aplikacje na telefon tworzą Chińczycy zatrudnieni w Szanghaju przez Ericssona. Kiedy na dobre zagoszczą tu też Polacy? Zarząd Kogeneracji poinformował o rozpoczęciu w spółce sporu zbiorowego w związku z planowaną restrukturyzacą. To kolejny spór we wrocławskiej spółce, wczoraj jej zarząd informował o sporze na tle płacowym.

Internet naprawdę trafi pod strzechy, a w każdym nowym budynku pojawi się światłowód. Takie skutki ma mieć ustawa, która w styczniu ujrzy światło dzienne - dowiaduje się Gazeta.

... Norweska agencja ds. czystej energii poinformowała w piątek, że przeznacza 137 mln koron norweskich (17mln euro) na zbudowanie najpotężniejszej na świecie turbiny wiatrowej.

281 pracowników PKN Orlen chce skorzystać z Programu Dobrowolnych Odejść Emerytalnych i Kompensacyjnych, który spółka wdrożyła na początku lipca 2009 r. - poinformował w czwartek PAP rzecznik płockiego koncernu Dawid Piekarz. Priorytetem krajów rozwijających jest zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii dla swoich obywateli, a nie walka z globalnym ociepleniem klimatu - powiedział dr Mirosław Duda, doradca Zarządu ARE S.A. podczas konferencji "Energetyka jądrowa". Zysk netto Polskiej Grupy Energetycznej przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej w czwartym kwartale 2009 roku wyniósł 848,8 mln zł - wynika z wyliczeń PAP. Zysk okazał się zgodny z oczekiwaniami analityków, którzy spodziewali się 871 mln zł.\"\" Północna Karolina to jeden z cieplejszych stanów USA. Jego mieszkańcy zazwyczaj nie marzną, ale od kilku tygodni aura nie rozpieszcza także ich. Miasta pokrył śnieg, zamarzają chodniki, rury, a nawet... fontanny. Z zamieciami i zawiejami śnieżnymi walczy zresztą prawie całe Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane. Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Turystyka medyczna będzie polską specjalnością eksportową?


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Analitycy o kursie akcji PGE


Notowania akcji Polskiej Grupy Energetycznej niebezpiecznie zbliżają się do poziomu 23 zł – czyli ceny emisyjnej, o powodach takiej sytuacji mówią w „Pulsie Biznesu” analitycy giełdowi.

Związkowcy przeciw redukcjom zatrudnienia w ArcelorMittal Poland


# dochodzi komentarz firmy #

Zetkama miała 0,14 mln zł straty netto w III kw. 2009 r., wobec zysku przed rokiem


Już od dłuższego czasu zaczynam mieć poważne wątpliwości, co do poziomu racjonalności w zachowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I nie chodzi tu brak znaku równości między moimi oczekiwaniami a rezultatami jego działalności politycznej.

KBC Securities rekomenduje 'kupno' akcji Polimex-Mostostal, wycena 5,40 zł


Od poniedziałku w telewizji można oglądać spoty reklamowe piwa Żywiec z udziałem Tomasza Adamka. Najbardziej utytułowany polski bokser ostatnich lat został twarzą promującą Grupę Żywiec.

Po spotkaniu ministrów: Powstanie namiastka Europejskiego Funduszu Walutowego


Ministrowie finansów krajów UE spierali się wczoraj, skąd wziąć pieniądze na fundusz ratunkowy dla krajów w tarapatach podobnych do Grecji. Tuż przed północą na stole negocjacyjnym leżał projekt planu wartego aż 600 mld euro. - Ratujmy się! Teraz decyduje się być, albo nie być wspólnej waluty - gorączkowali się francuscy dyplomaci.

Onichimowski: powstanie IRGIT-u pozwoli to na ograniczenie kosztów zabezpieczeń transakcji


Komentując udzielenie Izbie Rozliczeniowej Giełd Towarowych (IRGiT) przez Komisję Nadzoru Finansowego licencji na prowadzenie izby rozliczeniowej i izby rozrachunkowej prezes TGE Grzegorz Onichimowski zauważył, że po raz pierwszy na rynku energii powstała wyspecjalizowana instytucja, której zadaniem będzie rozliczanie kontaktów giełdowych i kontraktów dwustronnych oraz być może rynku bilansującego.

Telekomunikacja Polska nie będzie podzielona, ale musi inwestować


Urząd Komunikacji Elektronicznej podpisze w środę porozumienie z Telekomunikacją Polską. Oznacza to, że nie dojdzie do podziału operatora na część hurtową i detaliczną

"GP": Z urzędów odejdą najlepsi pracownicy


W wyniku rządowego planu redukcji zatrudnienia w urzędach, co najmniej o 10 proc., w pierwszej kolejności zrezygnują z pracy najbardziej doświadczeni pracownicy - alarmuje wtorkowa "Gazeta Prawna".

Operatorzy łączą siły, by dać szybki internet


Orange i Play już podjęły decyzję o założeniu spółki. Era nie wyklucza współpracy z konkurentami, a Plus rozważa różne scenariusze. Wszystko po to, by zaoferować Polakom internet do 200 Mb/s

Mieszkańcy Augustowa planują pikietę, będzie blokada?


Mieszkańcy Augustowa niezadowoleni ze stanu prac przy budowie obwodnicy miasta planują kolejną pikietę. Dzisiaj będą pikietować przed Urzędem Miejskim przez dwie godziny. Ale nikt nie jest ...

43 mln zł na budowę szerokopasmowego internetu w Elblągu


43 mln złotych będzie kosztować budowa miejskiej sieci szerokopasmowej w Elblągu. Dzięki niej mieszkańcy będą mogli korzystać z 20 stanowisk bezpłatnego dostępu do internetu oraz z 8 hotspotów, czyli obszarów bezprzewodowego dostępu do sieci.

Poprawiają się nastroje przedsiębiorców


W porównaniu do wyników z ubiegłych lat nastroje przedsiębiorców w 2009 r. poprawiły się. Ponad jedna trzecia badanych firm uznała, że warunki inwestycyjne w Polsce są ...

EBI udzieli Fortis Bank Polska 50 mln euro pożyczki


Rosja chce umieścić niektóre zapisy z porozumienia gazowego między Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem (PGNiG) a Gazpromem w umowie międzyrządowej. Polska nie chce się na to zgodzić, stąd opóźnienie w podpisaniu aneksu do porozumienia międzyrządowego ws. długoterminowych dostaw gazu do Polski - poinformował w poniedziałek dyrektor departamentu ropy i gazu w Ministerstwie Gospodarki Maciej Kaliski.

Tauron wyda prawie 30 mld na inwestycje w wytwarzanie


Tauron Polska Energia planuje w latach 2010-2020 zainwestować w obszarze wytwarzanie 29,3 mld zł. Grupa zamierza zbudować ponad 3 GW nowych mocy w technologiach: węglowej, gazowej i kogeneracji.

Ciężarowym nie wjeżdżaj do Piotrkowa Trybunalskiego


Inspektorzy piotrkowskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi sprawdzili kolejny raz, jak przestrzegany jest zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych na teren Piotrkowa Trybunalskiego. Kontrole przeprowadzili ...

KIG: Posłowie wciąż za mało dbają o przedsiębiorców


Po wyraźnym osłabieniu w poniedziałek, złoty dziś próbuje odrabiać straty. O godzinie 11:15 kurs USD/PLN testował poziom 2,8182 zł, a EUR/PLN 4,1962 zł. W obu przypadkach oznacza to spadek o 0,5 gr.

Oferta bankowa zależna od wykonywanego zawodu


Prawnicy, lekarze, architekci i niektórzy pracownicy budżetówki mogą liczyć w bankach na niższe marże i większe pożyczki

"GP": Będą kary za odmowę usługi


Już wkrótce każda osoba będzie mogła żądać odszkodowania za dyskryminację w dostępie na przykład do oświaty, opieki zdrowotnej czy usług - informuje "Gazeta Prawna".

Multimedia Polska zwiększyło w I kw. liczbę sprzedanych usług o 14,39 tys.


Grupa Lotos od czwartku podwyższa cenę hurtową benzyny bezołowiowej 98 o 4 zł na tysiąc litrów, cena benzyny bezołowiowej 95 nie zmienia się. Jak informuje biuro prasowe spółki, cena oleju napędowego wzrasta o 14 zł a oleju opałowego o 13 zł na tysiąc litrów.

Oferta naszego sklepu dla plastyków obejmuje takie produkty jak krosna malarskie oraz płótno malarskie. W naszym sklepie dla plastyków możesz zamówić krosna malarskie w dowolnym rozmiarze. Każde płótno malarskie jest odpowiednio zabezpieczone na czas transportu, a po odpakowaniu wszystkie krosna malarskie są gotowe do wykorzystania. Na naszej stronie internetowej sprawdzisz z jakich materiałów produkujemy krosna malarskie oraz płótno malarskie. Jeśli chcesz zamówić krosna malarskie w nietypowym wielkoformatowym rozmiarze wystarczy, że skontaktujesz się z naszą firmą.