"Będziemy w 100 proc. gotowi. Szuflady mają być pełne"


- Chcemy być pierwszą ekipą, która będzie naprawdę w 100 procentach przygotowana do rządzenia. Szuflady mają być pełne - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński prezentując Zespół Pracy Państwowej. Zespół ma pracować nad projektami ustaw tak, by PiS "był gotowy do dokonania niezbędnych zmian po przejściu władzy".

Im więcej telewizji ogląda małe dziecko, tym większe ryzyko problemów szkolnych oraz zdrowotnych czeka je w wieku 10 lat - dowiedli naukowcy, o czym informuje BBC. Jeśli telewizja jest niezbędna, dawkujmy ją dzieciom, dobierając odpowiednie dla wieku programy edukacyjne. - W Bieszczadach są bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Rano notowano tam od 15 do 22 stopni C - poinformował ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR, Jerzy Godawski. Na warszawskiej Pradze Północ doszło do napadu na bank. Napastnicy sterroryzowali obsługę i uciekli. Śladem rabusiów podąża pies tropiący.Polacy ratujący Żydów podczas II wojny światowej to bohaterowie filmu "Historia Kowalskich", wyreżyserowanego przez Macieja Pawlickiego i Arkadiusza Gołębiewskiego. Jego koproducentem jest Telewizja Polska. Do trzech lat więzienia grozi 17-latkowi, który podpalił chusteczkę tkwiącą w kieszeni nauczycielki. Nastolatka zatrzymali policjanci ze Szczecinka (zachodniopomorskie) - poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie. Pamiątki z III Rzeszy znaleźli celnicy z Korczowej (Podkarpackie) w luku bagażowym autokaru wiozącego turystów z Ukrainy do Niemiec. Przewoził je kierowca autokaru obywatel Ukrainy Volodymir V.

"Metro": Dyrekcja przeciążonego Centrum Onkologii w Warszawie proponuje, by wrócić do rejonizacji, czyli leczenia pacjenta tam, gdzie jest zameldowany.

- Wszystko wskazuje na to, że w Afganistanie potrzeba więcej sprzętu, a nie żołnierzy - powiedział premier Donald Tusk komentując raport ws. śmierci polskiego oficera, który środę przedstawił mu szef MON Bogdan Klich. Tusk zapowiedział, że decyzje związane z sytuacją polskich wojsk w Afganistanie zapadną w najbliższy wtorek. Poważne utrudnienia czekają pasażerów warszawskich autobusów. Nie działa strona internetowa warszawskiego Zarządu Transportu Miejskiego. Nie można sprawdzić rozkładu jazdy. - Wszyscy chodzimy zdenerwowani, ale to nie nasza wina, tylko dostawcy internetu - tłumaczy Igor Krajnow, rzecznik ZTM. Najgorsze jest jednak to, że nie wiadomo kiedy znowu będzie można skorzystać z portalu.

Na terenie jednostki w Leźnicy Wielkiej (Łódzkie) żołnierze z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej (BKPow.) uroczyście pożegnali kpt. Daniela Ambrozińskiego, który zginął w poniedziałek w zasadzce afgańskich talibów. Szpitale leczą coraz lepiej, ale najlepsze placówki na swej popularności raczej tracą, niż zyskują - wynika z rankingu "Rzeczpospolitej". Andrzej Krzysztof Kunert otrzymał 16 kwietnia nominację na stanowisko Sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Stanowisko obejmuje po zmarłym tragicznie w katastrofie w Smoleńsku Andrzeju Przewoźniku.Rząd spełnił wszystkie obietnice sprzed dwóch lat związane z tym, jak będą wydawane pieniądze z programów europejskich - powiedziała minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. Dodała, że w 2011 r. wszystkie środki, jakie Polska może wykorzystać w latach 2007-2013, będą już zakontraktowane, a administracja zajmie się ich rozliczaniem. - Wiem już z pewnością, że w Polsce nie zaistnieje model obywatelskiego patriotyzmu. Model, na którym mi zależało. Ale siła wydarzeń ostatnich dni jest tak silna, że wezmę pod jedną pachę Jacka Soplicę, pod drugą Zagłobę i z poczuciem pewnej porażki pójdę na Wawel - mówił w TVN24 Jan Rokita. Traktat Lizboński ma szansę wzmocnić logikę wspólnotową w relacjach politycznych wewnątrz Unii Europejskiej, co ma szczególne znaczenie w dobie wyraźnych trendów dezintegracyjnych - ocenia eurodeputowany Platformy Obywatelskiej Paweł Zalewski.

Tusk: Nagrody przyznałem inaczej niż poprzednicy


Premier Donald Tusk powiedział, że nagrody dla urzędników swojej kancelarii przyznał bardzo świadomie. - Inaczej niż moi poprzednicy, którzy nagrodę traktowali jako automatyczne dopisanie do wynagrodzenia - zaznaczył.

"Fakty" TVN: uczniowskie kupowanie spokoju zamiast nauki


Uczniowie gimnazjum w Roczynach oprócz tradycyjnej "enki", zgłaszanej kilka razy w semestrze w razie nieprzygotowania do odpowiedzi, korzystają też z zakupionych kuponów. Wystarczy złotówka, by nie musieć odpowiadać na lekcji.

"Ja nie musiałem się zmieniać"


- Ja nie musiałem się zmieniać, bo zawsze mówiłem językiem współpracy i porozumienia. Przed tragedią mówiłem to samo co dzisiaj - powiedział Bronisław Komorowski w "Piaskiem po oczach" w TVN24.

Groby polskich prezydentów rozsiane od Londynu po Warszawę i Kraków


Od angielskiego Newark i Londynu po Warszawę i Kraków rozsiane są groby polskich prezydentów i przywódców państwa po 1918 r.

Na tych trasach paraliż kolejowy potrwa do jutra


Największe problemy w poruszaniu się swobodnie koleją po kraju występują na Centralnej Magistrali Kolejowej. Jak powiedział Zbigniew Szafrański z PKP, olbrzymie problemy występują w szczególności na dwóch trasach: Warszawa-Kraków oraz Warszawa-Katowice (przez Częstochowę).

Zyta Gilowska stawia na prezydenta


Była minister finansów Zyta Gilowska w wywiadzie udzielonym "Dziennikowi Gazecie Prawnej" deklaruje, że w każdej możliwej formie poprze kandydaturę Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.

PiS: Tusk chce przykryć komisję


Ogłoszenie decyzji przez premiera jest ważniejsze niż posiedzenie komisji hazardowej - przyznał w TVN24 Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Zaprzeczył jednak, by termin konferencji został wybrany celowo, by przykryć przesłuchanie Mirosława Drzewieckiego. - Ten spektakl polityczny został zrobiony właśnie po to - uważa z kolei Mariusz Błaszczak z PiS.

Decyzja o dalszym użyciu wojska w Afganistanie podpisana


Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski podpisał postanowienie o przedłużeniu użycia polskiego kontyngentu wojskowego w Afganistanie o kolejne pół roku, o czym poinformował na konferencji prasowej.

Polska przysypana śniegiem


Podlasie, Mazowsze, Lubelszczyzna i Podkarpacie - to tam będą dziś najgorsze warunki na drogach. Jednak padający intensywnie śnieg da się we znaki wszystkim.

RMF dotarł do dokumentu z sekcji zwłok Pyjasa


Stanisław Pyjas zmarł z powodu gwałtownego uduszenia, zachłystując się krwią broczącą ze zranień wargi i nosa - to oficjalny powód śmierci krakowskiego studenta, sformułowany w protokole sekcji zwłok. Reporterzy śledczy RMF FM dotarli do całego dokumentu, sporządzonego 33 lata temu, a podważanego przez prokuratorów i członków rodziny Pyjasa.

Sikorski: Ja na prezydenta? Prędzej moja żona


Sikorski, pytany przez węgierskich dziennikarzy, czy będzie startował w tegorocznych wyborach prezydenckich, odparł: "Dzisiaj pewien znany polski publicysta zaproponował, aby moja żona (amerykańska dziennikarka Anne Applebaum) wystartowała w wyborach prezydenckich i myślę, że to jest wystarczający komentarz".

Gen. Potasiński pośmiertnie wyróżniony przez USA


Dowódca Wojsk Specjalnych gen. Włodzimierz Potasiński, który zginął 10 kwietnia w katastrofie pod Smoleńskiem, znalazł się w gronie uhonorowanych prestiżowym odznaczeniem Amerykańskiego Dowództwa Operacji Specjalnych.

Polacy chcą poznać treść rozmów kontrolerów lotu ze Smoleńska


Polska prokuratura zwróciła się do strony rosyjskiej o udostępnienie stenogramów rozmów kontrolerów lotu z wieży w Smoleńsku - dowiedzieli się nieoficjalnie reporterzy śledczy RMF FM.

Nie będzie ewakuacji szpitala. Spór trwa


- Nie będzie ewakuacji szpitala, możecie być państwo spokojni. Normalnie pracujemy i normalnie przyjmujemy pacjentów – oświadczył w poniedziałek Mariusz Kocój, dyrektor szpitala w Krośnie. Jego zdaniem, wypowiedzenia złożone przez 181 lekarzy są nieważne i w związku z tym wszyscy oni są nadal pracownikami szpitala. Wcześniej lekarze odrzucili ultimatum dyrektora i zapowiedzieli, że nie podpiszą z nim żadnych umów.

Zidentyfikowano 76 ciał


Zidentyfikowano ciała 76 ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński. W piątek zakończone zostaną prace na miejscu wypadku.

Nowy pomysł Ministerstwa Zdrowia: certyfikaty zamiast specjalizacji


"Dziennik Gazeta Prawna": Kilkadziesiąt popularnych badań i zabiegów będą mogli wykonywać lekarze, którzy przejdą kilkumiesięczne szkolenia - tak wynika z projektu Ministerstwa Zdrowia.

"Na moje konto nie mają prawa wpłynąć żadne pieniądze z CBA"


"Gazeta Wyborcza": Służby finansowe Centralnego Biura Antykorupcyjnego jak co miesiąc wyślą na konto b. szefa CBA Mariusza Kamińskiego pensję - 14,7 tys. zł brutto (to kwota z premią i dodatkiem za wysługę lat).

Mieszkańcy go odwołali, teraz będzie doradzał L. Kaczyńskiemu


Prezydent Lech Kaczyński od 1 lutego, a więc od dziś, ma nowego doradcę. Doktor Tadeusz Wrona – bo o nim mowa – jest byłym wieloletnim, ale odwołanym w minionym roku, prezydentem Częstochowy.

Olechowski namawia: wybierz swój dobrobyt


"Wybierz swój dobrobyt" - takim hasłem niezależny kandydat na prezydenta Andrzej Olechowski zamierza przekonać wyborców. Zaprezentował je w niedzielę w Warszawie.

Prokuratura chce przedłużenia aresztu dla Hoegstroema


Krakowska prokuratura okręgowa wystąpiła dzisiaj do sądu o przedłużenie do 20 września aresztu dla Andersa Hoegstroema, podejrzanego o zlecenie kradzieży napisu "Arbeit macht frei" z muzeum w Auschwitz.

Oferta naszego sklepu dla plastyków obejmuje takie produkty jak krosna malarskie oraz płótno malarskie. W naszym sklepie dla plastyków możesz zamówić krosna malarskie w dowolnym rozmiarze. Każde płótno malarskie jest odpowiednio zabezpieczone na czas transportu, a po odpakowaniu wszystkie krosna malarskie są gotowe do wykorzystania. Na naszej stronie internetowej sprawdzisz z jakich materiałów produkujemy krosna malarskie oraz płótno malarskie. Jeśli chcesz zamówić krosna malarskie w nietypowym wielkoformatowym rozmiarze wystarczy, że skontaktujesz się z naszą firmą.