Parkiet: Apetyt na Ryfamę


- Dwaj najwięksi gracze na polskim rynku produkcji maszyn górniczych, Kopex i Famur, mogą być zainteresowani Rybnicką Fabryką Maszyn Ryfama - dowiedział się "Parkiet"

Policja ma informować urzędy skarbowe o zatrzymaniu służbowych aut, które były używane przez pracowników firm do celów prywatnych - wynika z założeń do projektu nowelizacji ustaw: o podatkach dochodowych oraz o VAT. Wygląda na to, że deweloperzy uwierzyli w zakończenie kryzysu, bo w ciągu pięciu miesięcy zaczęli budowę przeszło 22,7 tys. mieszkań. To wynik o blisko 90 proc. lepszy niż przed rokiem! Rząd przyjął projekt nowelizacji ustaw: o poręczeniach i gwarancjach udzielanych przez Skarb Państwa oraz niektóre osoby prawne, a także o komercjalizacji i prywatyzacji - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Projekt ten przewiduje, że rachunek rezerw poręczeniowych i gwarancyjnych Skarbu Państwa będzie zasilany przychodami z prywatyzacji.Ostatnie dni obfitowały w kilka znaczących wydarzeń politycznych. Jednym z takich wydarzeń była konwencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej, na której oficjalnie ogłoszono kandydaturę Jerzego Szmajdzińskiego w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Jednakże konwencja przyniosła zaskakujące rozstrzygnięcia i deklaracje w postaci wystąpień byłych, prominentnych polityków partii- Leszka Millera oraz Józefa Oleksego. Obaj politycy planują powrót na łono dawnego klubu. PGNiG Norway, spółka należąca do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa zamierza wziąć udział w kolejnych rundach, w ramach których rząd norweski będzie przydzielał zainteresowanym firmom koncesje na poszukiwania i wydobycie ropy i gazu z Szelfu Norweskiego - poinformował PAP Geir Kvael Dyrektor Generalny PGNiG Norway. 815 mln zł ma kosztować budowa falochronu osłonowego wraz m.in. z torem podejściowym dla powstającego w Świnoujściu gazoportu. W piątek podpisano umowę na wykonanie inwestycji - poinformowała Ewa Wieczorek z Urzędu Morskiego w Szczecinie.

10 marca 2010 Rektor ALK, prof. Andrzej K. Koźmiński oraz Rektor-Komendant Akademii Obrony Narodowej, gen. dyw. dr inż. Romuald Ratajczak podpisali porozumienie o współpracy. Zakres umowy obejmuje między innymi wzajemne wsparcie informatyczne, wspólne inicjatywy edukacyjne, udział w konferencjach i sympozjach, działania promocyjne, a także współpracę dotyczącą przedsięwzięć międzynarodowych

Kryzys wciąż dusi krakowskie biura architektoniczne. Z ulgą oddychają za to inwestorzy budowlani. Do działania zachęcają ich spadek cen gruntów i taniejąca robocizna. Inwestorzy znów bardziej ostrożni - poniedziałkowy optymizm uchodzi z rynków finansowych

Poczta Polska zmienia logo. Trąbka, zamiast na niebieskim tle, ma być na czerwonym - dowiaduje się "Gazeta Wyborcza". Letnie wakacje powoli dobiegają końca. Pomimo tego, że pogoda jest wciąż kapryśna, wielu z nas właśnie teraz bierze urlop w pracy, chodzi na koncerty i zakupy, podróżuje oraz spotyka się ze znajomymi. Dane opublikowane przez TrendLabs, organizację firmy Trend Micro zajmującą się badaniami i pomocą w zakresie zagrożeń, pokazują, że cyberprzestępcy uwzględniają te okoliczności przy planowaniu swoich kolejnych posunięć. Michał Szymański, szef największego OFE w Polsce, został odwołany ze stanowiska. Niewiadomo kto zajmie jego miejsce. Tymczasowo towarzystwem będzie kierował Paweł Pytel, dotychczasowy dyrektor finansowy spółki.Stopień zagrożenia powodziowego wprowadzony został dla województw: opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Przez najbliższą dobę przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze ... Nasze banki zdzierają z klientów więcej niż lichwiarze; ustawa antylichwiarska nie działa; rzeczywisty koszt kredytu to nawet 60 proc. - twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna", który sprawdził oferty banków specjalizujących się w udzielaniu kredytów gotówkowych. Około 10 mln złotych kosztować będzie, dofinansowana ze środków unijnych, rewitalizacja śródmieścia Kielc - przebudowa płyty rynku i okolicznych ulic. Powstały plac ma mieć ponad 5 tys. mkw. i być największą tego typu, przyjazną dla pieszych, przestrzenią w mieście. Jeździć tam będzie tylko komunikacja miejska i taksówki. Nie rozstrzygnięto jeszcze kwestii ruchu rowerów.

GUS: liczba nowych bezrobotnych w IX wzrosła do 298,9 tys.


Z danych GUS na koniec września 2009 roku wynika, że do urzędów pracy w ciągu miesiąca zgłosiło się 298,9 tys. osób poszukujących zatrudnienia - o 69,8 tys. więcej niż w sierpniu 2009 r. i o 58,9 tys. więcej niż przed rokiem. (PAP)

Wstyd! Łodzi nie ma na targach nieruchomości w Cannes


Na Targi Branży Nieruchomości przyjechało do Cannes 40 polskich miast. Nie ma wśród nich Łodzi. - Bo to dla nas zbyt droga impreza - usłyszeliśmy w urzędach

Bruksela zgodziła się na pomoc Szwecji dla Saaba


W poniedziałek Komisja Europejska zgodziła się, by rząd Szwecji zagwarantował 400 mln euro kredytu, jaki w Europejskim Banku Inwestycyjnym chce zaciągnąć Saab przejmowany przez małą holenderską firmę Spyker Cars.

„Godzina dla ziemi” kolejne firmy przyłączają się do akcji


Kolejne firmy informują o przyłączeniu się do inicjatywy WWF „Godzina dla Ziemi" (Earth Hour). W najbliższą sobotę wyłączyć światła w części swoich obiektów zamierza Grupa TP oraz firma doradcza Deloitte.

Indeks WIG20 zakończył tydzień na minusie


Wkrótce francuski koncern EDF zostanie akcjonariuszem planowanego przez Gazprom gazociągu South Stream przez Morze Czarne do Europy Południowej i Środkowej.

Senat poparł nowelizację ustawy Ordynacja podatkowa


Senat jednogłośnie i bez poprawek podjął w piątek uchwałę o przyjęciu nowelizacji "Ordynacja podatkowa". Zakłada ona, że organy podatkowe, które rozpatrują odwołania podatników, będą informowały o swoim stanowisku w ich sprawach.

"Puls Biznesu": Pierwszy klient wygrał bitwę o opcje


O pierwszym wyroku sądu, korzystnym dla ofiary toksycznych opcji walutowych, opierającym się na przesłankach merytorycznych, informuje "Puls Biznesu".

Specjaliści: brak argumentów przemawiających za umocnieniem PLN


Złoty się osłabia i nie ma przesłanek, które przemawiałyby za jego umocnieniem - uważają specjaliści.

Spadek zużycia energii elektrycznej w październiku


Zużycie energii elektrycznej w Polsce spadło w październiku o 1,3 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego i wyniosło 13.275 GWh - wynika z danych PSE Operator.

Mamy najmniej rencistów od 20 lat


Czy Polacy nagle ozdrowieli? - Nic podobnego - mówią lekarze i ekonomiści. - To ZUS zaostrzył kryteria. Dziś na rentę nie wystarczy chory kręgosłup, dwa zawały czy nawet brak ręki i nogi.

Niemcy złożyli ofertę. Chcą kupić GPW i "z całą mocą wesprzeć resort skarbu"


Pod koniec stycznia 2010 roku na jedyny koncert przyjedzie do Polski holenderska formacja The Gathering.

Windows phone już dostępny


Od 8 października br. na całym świecie można stać się posiadaczem Windows phone oferującego nawigację dotykową oraz przeglądanie Internetu przy użyciu przeglądarki dostosowanej do urządzeń mobilnych. Użytkownicy Windows phone zyskują także dostęp do dwóch nowych usług: My Phone oraz Windows Marketplace for Mobile umożliwiającej zakup różnego rodzaju aplikacji. Microsoft przewiduje, że do końca 2009 r. jej partnerzy dostarczą ponad 30 nowych modeli telefonów w ponad 20 krajach.

Szybkim pociągiem nad morze pojedziemy dopiero w 2014 r


Ślimaczą się remonty głównych linii kolejowych wychodzących ze stolicy. Na trasie do Gdańska czy Radomia i Kielc podróż skróci się wyraźnie dopiero za cztery-pięć lat. Być może za dwa lata pojedziemy szybciej do Łodzi.

Będzie ugoda Intela z FTC. Federalna Komisja chce wychować, zamiast karać


Faisal Shahzad, który w maju próbował odpalić ładunki wybuchowe na nowojorskim Times Square, w poniedziałek przyznał się do winy. Prokuratura postawiła mu 10 zarzutów, w tym próbę użycia broni masowego rażenia i międzynarodowy terroryzm. Mężczyzna zgodził się z aktem oskarżenia, dlatego też nie będzie procesu.

Dopiero za trzy lata pierwsza część autostrady z Łodzi na Śląsk


Najwcześniej za trzy lata kierowcy przejadą 40 km autostradą A1 spod Łodzi w kierunku Śląska - zapowiedziała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Miedź staniała o ponad 2 proc. po wzroście zapasów w Szanghaju


Wsparcie aktywności pracowników, zwiększenie zainteresowania samorządu terytorialnego udziałem w prywatyzacji oraz upowszechnienie własności obywatelskiej to najważniejsze założenia programu „Wspieranie prywatyzacji poprzez udzielanie poręczeń spółkom z udziałem pracowników i jednostek samorządu terytorialnego”. Przygotowany w MG program, Rada Ministrów przyjęła 20 października br.

Konkurs na zarząd PSE Operator został odwołany


W dniu 22 marca w Ministerstwie Gospodarki odbyło się posiedzenie rady nadzorczej PSE Operator.

Nowy szef AIG będzie zarabiał 7 mln dol. rocznie


7 mln dolarów rocznej pensji otrzyma Robert Benmosche - nowy szef firmy AIG, która dostała miliardowe dofinansowanie od amerykańskiego rządu. Na koniec roku najpewniej będzie też na niego czekać także premia wysokości do 3,5 mln dol.

Ministerstwo Gospodarki analizuje prawo gospodarcze


Departament Regulacji Gospodarczych w Ministerstwie Gospodarki (DRE) dokonał analizy funkcjonowania ustaw będących w jego kompetencjach. Wśród ocenianych przepisów znalazły się m.in. ustawa o swobodzie działalności gospodarczej oraz ustawa o udostępnianiu informacji gospodarczych.

Aktualna informacja


Informacja w sprawie stosowania ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. o obrocie z zagranicą towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa, a także dla utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa w związku z zastąpieniem rozporządzenia Rady (WE) nr 1334/2000 rozporządzeniem Rady (WE) nr 428/2009.

Oferta naszego sklepu dla plastyków obejmuje takie produkty jak krosna malarskie oraz płótno malarskie. W naszym sklepie dla plastyków możesz zamówić krosna malarskie w dowolnym rozmiarze. Każde płótno malarskie jest odpowiednio zabezpieczone na czas transportu, a po odpakowaniu wszystkie krosna malarskie są gotowe do wykorzystania. Na naszej stronie internetowej sprawdzisz z jakich materiałów produkujemy krosna malarskie oraz płótno malarskie. Jeśli chcesz zamówić krosna malarskie w nietypowym wielkoformatowym rozmiarze wystarczy, że skontaktujesz się z naszą firmą.